Βοστάνειο Νοσοκομείο: Κλάδεμα δέντρων και καθαρισμός του περιβάλλοντα χώρου από την Πολιτική Προστασία
![](https://www.mytilene.gr/wp-content/uploads/2021/05/ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ-ΒΟΣΤΑΝΕΙΟΥ1-260x185.jpg)
Συνεργείο της Υπηρεσίας Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Μυτιλήνης βρέθηκε στο Βοστάνειο Νοσοκομείο Μυτιλήνης, όπου κλάδεψε τα δένδρα, έκοψε τα χόρτα και περιποιήθηκε τον περιβάλλοντα χώρο.
Η παρέμβαση συνεργείου στον συγκεκριμένο χώρο ήταν αναγκαία, ώστε να ενισχυθεί η εικόνα του Νοσοκομείου στους επισκέπτες, ενώ το επόμενο διάστημα συνεργεία θα συνεχίσουν τον ευπρεπισμό και καλλωπισμό όλων των δημόσιων και δημοτικών κτηρίων του Δήμου.